W ProRadach przygotowaliśmy dla Was porównanie 6 najlepiej sprzedających się na rynku modeli podkaszarek akumulatorowych.

Porównanie podkaszarek ogrodowych W ProRadach przygotowaliśmy dla Was porównanie 6 najlepiej sprzedających się na rynku modeli podkaszarek akumulatorowych.

Uporządkuj ogród przy minimalnym wysiłku.

Podkaszarka ogrodowa to urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie oraz na przydomowej działce. Narzędzie doskonale spełnia swoje funkcje wszędzie tam, gdzie nie dotrze tradycyjna kosiarka. Z łatwością precyzyjnie wypielęgnujemy nią obrzeża trawnikowe, wykosimy rowy czy wzniesienia. Małe gabaryty i niewielka masa kosy ogrodowej nie nadwyrężą kręgosłupa użytkownika, a bezprzewodowe zasilanie znacząco ułatwi nam manewrowanie między krzewami.

Głowica podkaszarki

 

Podkaszarki ogrodowe dzięki wymiennej głowicy wykorzystują nylonową żyłkę lub metalową tarczę do cięcia trawy. Część tnąca obraca się z tak dużą prędkością, że z łatwością przecina trawę i inne krzewy. Osłona głowicy zapobiega unoszeniu się w powietrzu wszelkich ścinków, a przyłbica lub okulary ochronne zabezpieczą nasze oczy przed przedostaniem się do nich ciał obcych. Narzędzia tego rodzaju są najczęściej używane do cięcia i przycinania krawędzi trawnika, zapewniając schludne wykończenie miejsc, do których nie dotrzemy kosiarką.

Kosa akumulatorowa DEWALT

Jeśli chcesz, aby Twój ogród wyglądał idealnie, to jedna z niżej przedstawionych podkaszarek jest dla Ciebie. Akumulatorowe podkaszarki zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby były lekkie i kompaktowe, a ich dobrze wyważona konstrukcja zapewniała łatwość obsługi i maksymalną wydajność. Wysoka bezawaryjność silników bezszczotkowych zastosowanych w kosach to nie jedyny atut technologi brushless. Nowoczesne wysokoobrotowe silniki zapewniają imponującą prędkość nawet do 15 000 obr/min.

Ogromną rolę przy wydajności koszenia odgrywa odpowiednio dobrana żyłka do mocy kosy. O tym, jaki rodzaj i grubość żyłki tnącej zastosować do konkretnej podkaszarki dowiesz się z poniższej tabeli:

 

 

SPRAWDŹ

 

 

Trwałe i łatwe w manewrowaniu kosy ogrodowe.

Podkaszarki ogrodowe często nazywane kosami są odpowiednie do wszystkich zadań związanych z ogrodnictwem domowym i pielęgnacją roślin. Solidna i trwała konstrukcja oraz regulowana głowica tnącą ułatwia przycinanie nawet w najciaśniejszych miejscach, do których nie dotrzemy klasyczną kosiarką. Niezwykle poręczna uprząż, zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo pracy użytkownikom o różnym wzroście. Tak jak w przypadku kosiarki przy wyborze podkaszarki ogrodowej szczególną uwagę należy również zwrócić na szerokość cięcia.

Cięcie podkaszarką

Przygotowaliśmy dla Was porównanie najbardziej popularnych modeli podkaszarek ogrodowych zasilanych akumulatorowo.

W szranki stanęły takie modele jak:

Dewalt DCM561,

Makita DUR181,

Hikoki CG36DB

czy Milwaukee M18CLT.

Poznaj ofertę działu
Dom i Ogród

SPRAWDŹ